en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 
 

Emlak          Otomotiv      Aış-Veriş Yap        Elmatelekom                   Üye Ol

 
Sessiz Çığlıklar
2331
sessiz çığlıklar,sessiz çığlıklar cevahir alp,midyat şaiiri,midyat şairi cevahir alp,sessiz çığlıklar yazarı,sessiz çığlıklar kitabı,
Sessiz Çığlıklar Cevahir Alp Ey zaman ver bana bilyelerimi! Hükmedersen giderim hızır'a İçerim ebedi su,kalırsın bana Vaz geç ki,yaşam tadında kalsın....


SESSİZ ÇIĞLIKLAR 


Cevahir AlpEy zaman ver bana bilyelerimi!

Hükmedersen giderim hızır'a

İçerim ebedi su,kalırsın bana

Vaz geç ki,yaşam tadında kalsın....

PreviousNext

Sample Picture 2

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1993 Yılında Mardin/ Midyat’da dünyaya geldi, Orta ve Lise öğrenimini burada tamamladı.

İlk uygarlık tohumlarının filizlendiği Mezopotamya’da kadim bir kent düşleyin. Bir çok medeniyet ve uygarlığa beşiklik etmiş: Kültürlerin, dillerin, geleneklerin iç içe harmanlandığı kent. Müslümanı, Yezidisi, Süryanisi, Aramisi, Kürdü, Arabı, Türkü…bin bir çeşitten oluşan bahçe.

Doğduğu, büyüdüğü ve yaşadığı bu kentin karakter, kişilik ve duygularını şekillendirilmemesi düşünülemezdi.

Doğduğunuz ve yaşadığınız yere benzersiniz. Buradaki sosyal ve toplumsal gerçeklikler karakterinizi şekillendirir. Onlar gibi güler onlar gibi ağlarsınız. Tutkularınız, özlemleriniz, arayışlarınız onlara benzer. Onlar gibi konuşursunuz.

Şiir ile tanışması on bir yaşında oldu. Duygulu bir çocuktu. Yaşadığı topraklarda yaşanan çelişki ve çatışmalar onu derinden etkiledi. İmgeye indirgediği her söz içindeki çelişki ve çatışmalara izzah etmek kadar yaşadığı coğrafyanın acı ve özlemlerinde dille getirir.

‘’Sessiz Çığlıklar’’ şairin yayımlanan ilk kitabı.