en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 
 

Emlak          Otomotiv      Aış-Veriş Yap        Elmatelekom                   Üye Ol

 
Midyat Turizm Yerleri
2021
midyat tursttik yerler,midyatta gezi yerleri,piknik alanları,dinlenme yerleri,midyatta gezilecek yerler,midyat kiliseleri,midyat turizim,midyat manastıları,haci kasım altunkaya camisi,haci kasım altınkaya camisi ne zaman kuruldu,midyat büyük cami,midyat konuk evi,midyatta turizim,beyaz su,beyazsu,midyat beyazsu,midyat tarihi yerler,midyat hariaları,midyat,midyat görsel,midyat fotografları,midyat müzesi,midyatta müze,midyat kent müzesi,midyyat kültür evi ve kent müzesi,midyat mağaraları,midyat yer mağaraları,

        MİDYAT DİLLER ve DİNLER DİYARI

Tarihi   Haberler  Turizmi   Kültürü   Galeri   Köyleri   Geliri  Halkı

 
PreviousNext

Sample Picture 2

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

 beyasu       tarihi yerler 

Midyata huzr yerleri....MİDYATBURADA.COM..
 

                             MİDYAT'TA TURİZM 

      Diller ve Dinler diyarı midyat 100 gezginin ortak kararı ile  MİDYAT Türkiyenin en güzel ilçesi seçilmiştir.Midyat mimari yapısıyla dünya harikaları sıralamasını hakeden bir ilcedir.Midyat Türkiyede en çok görülmesi gereken yerdir.Midyat'a turizt olarak dünyanın dört bir tarafından gelmektedir.Ancak hala haketiği yerde değildir.Midyat'a özel bir turizim hizmeti sunulmalıdır.Ülkede böyle bir yer varken ve ülkenin halkı dahi bunu bilmiyorsa ve gezmiyorsa bu ülkenin büyük bir eksikliğidir.

   Midyat Yer altı Mağaralarıyla oldukça görmeye değer alanlara sahiptir

    Midyat Taştan yapılmış evlerle(konuk evi) türistlerin yüreğine taht olmuştur.

    Midyat manastılarıyla (Mor Gabriel Manastırı) ve diğer manastırlarla oldukça midyat'ı dünyaya tanıtmıştır.

    Midyatın tarihi ibadethanelerin (kilise -cami)  yan yana bitişik olması midyatın dünyaya örnek bir model olduğunu ıspatlamıştır.Demeki sorun inançlarda değildir.Farklı inançlar yan yan olabilir ve farklı inança sahip olanlar da beraber çalışıp alış veriş yapabilir.

    21 Haziran 2015'te yeni bir tarih yazıldı midyat'ta Haci Kasım ALTUNKAYA Camisi yapıldı.Haci Kasım ALTUNKAY Camisi Doğu ve Güneydoğunun en büyük camisi dört minareli tam bir tasarım harikası.Her kesin görülmesi gereken güzel bir yapı.

    Midyat Midyt müzesi açıldı.Tarihi deherlerimiz sergilenmektedir

    Midyat Kültür Evi ve Kent Müzesi de tüm misafirlerimize hizmet vermektedir.